Przystań Drozdy

Metody relaksacyjno – medytacyjne

Stan odprężenia osiągany jest w oparciu o procesy psychoneurofizjologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem hamowania i uczenia się obocznego, w tym modulacji reakcji relaksacyjnych na bodźce werbalne. Uczestnicy osiągają i uczą się relaksacji poprzez aktywny trening całkowicie na świadomym i dobrowolnym poziomie.

Stres, zmęczenie i brak energii, przytłaczający smutek, strach, złość, poczucie winy i inne negatywne emocje – to problemy, które dotykają dziś każdego na świecie, bez względu na płeć, wiek, czy to, co robimy na co dzień. Nie da się ich całkowicie wyeliminować – wydaje się, że są częścią naszego życia i wszystkich dobrych rzeczy. Ale kiedy jesteś zestresowany, możesz nauczyć się sobie z tym radzić – aby nie stał się straszny i nieokiełznany, ale inspiracją do samorozwoju i wzbogacenia dla siebie i swojego świata.

Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie ze stresem jest relaks. Większość naszych czynności wykonujemy w pozycji leżącej, co pozwala na większy kontakt z ciałem i głębszy relaks. Wykorzystujemy wizualizacje, elementy muzykoterapii, trening relaksacji mięśni Jacobsona, samotrening Schultza, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia ruchowe.

Korzyści dla uczestników:

  • Wiedza jak się relaksować;
  • Głęboki relaks ciała i umysłu;
  • Oderwany od codzienności, problemów, monotonii;
  • Fajna przerwa i czas wolny;
  • Przeżyj inspirujące chwile w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze;
  • Regularna praktyka metod relaksacyjnych może poprawić jakość Twojego życia osobistego i zawodowego.

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami :)

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz zarezerwować termin pobytu zachęcamy do kontaktu telefonicznego i elektronicznego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! :)

Ewa Łukasińska

tel. +48 504 588 555
e-mail: [email protected]

Zobacz aktualne warsztaty